سنگسابی انواع سنگ

سنگسابی انواع سنگ

سنگسابی انواع سنگ با استفاده از دستگاه های مختلفی به روش های متفاوتی انجام می شود. سنگسابی در چندین مرحله انجام می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نماشویی ساختمان با کارشناسان ما در ارتباط باشید

دلایل نیاز به سنگسابی

سنگ ها با گذشت زمان فرسوده شده و تغییراتی در ظاهر آنها ایجاد می شود. پستی و بلندی هایی که بر روی سنگ ایجاد می شوند ، ظاهر سنگ را بسیار زشت می کنند.

کثیفی و جرم های موجود روی سنگ ، با شستشوی معمولی از بین نمی روند. زیرا مدت زیادی بر روی سنگ قرار گرفته اند و از بین بردن آنها کار بسیار دشواری است. لذا باید با روش های تخصصی به تمیزی و پاکسازی آنها اقدام نمود.

هزینه تعویض سنگ بسیار بالا است. بنابراین برای نوسازی سنگ ها باید به فکر روش های مقرون به صرفه تری مانند سنگسابی باشیم.

روش های سنگسابی انواع سنگ

سنگسابی به روش های گوناگونی صورت می گیرد. با توجه به اینکه چه سنگی را سنگسابی می کنند ، از شیوه های مختلفی برای سنگسابی استفاده می کنند. سنگسابی نمای بیرونی ساختمان ، سنگسابی راه پله ها و پایگرد ها ، سنگسابی کف ساختمان ، کفسابی پارکینگ و … به شکل متفاوتی صورت می گیرد.

برای هر یک از این بخش ها از دستگاه های مخصوصی استفاده می کنند. راه پله ها با سنگ فرز با دور متغیر ساب زنی می شوند. کف ساختمان و کف پارکینگ را با دستگاه های سنگین سابزنی می کنند. این دستگاه های سنگین را روی دور موتور بالا تنظیم می کنند. به منظور سابزنی پایگرد ، دستگاه های سبک را مورد استفاده قرار می دهند.

ویژگی های سنگسابی خوب

سنگسابی انواع سنگ باید با درنظر گرفتن موارد مختلفی انجام شود. برای سنگسابی باید شناخت کاملی از سنگ داشته باشیم. وضعیت سنگ باید درنظر گرفته شود. سنگسابی ، یکی از اقدامات بسیار تخصصی است که باید با ظرافت کاری خاصی صورت بگیرد تا نتیجه ی خوبی را به همراه داشته باشد. سنگ ها پس از عملیات سنگسابی باید براق و درخشنده شده باشند. کوچکترین آلودگی و جرمی ، نباید بر روی سنگ ها باقی مانده باشد.

سنگ سابی یا سنگ زنی

اصطلاح سنگ زنی از ترجمه واژه ی انگلیسی آن ، بدست آمده است. واژه انگلیسی آن ، به براق کردن سنگ اشاره دارد. علت این نامگذاری آن است که از شیوه های قدیمی ساب زنی برای سنگسابی استفاده می شود که در آن روش ها از لقمه های خاصی بهره می برده اند.

امروزه به ندرت از آن شیوه های قدیمی برای سنگسابی انواع سنگ استفاده می شود. سنگسابی به روش قدیمی ، مزایای بسیار زیادی دارد که یکی از آنها هزینه پایین آن است. ایراد سنگسابی قدیمی این است که خط و خش های بسیار کوچکی بر روی سطح سنگ ایجاد می شود که موجب زبری و سختی سنگ می شود.

مراحل سنگ سابی

سنگسابی برای سنگ های معمولی ، موزائیک ، مرمریت ، گرانیت ، بتون ، تراورتن و … به روش های مختلفی طی چندین مرحله انجام می شود. لقمه هایی که در هر مرحله مورد استفاده قرار می گیرند ، متفاوت است. اگر برای سنگسابی انواع سنگ از روش سنگسابی ایتالیایی استفاده کنند ، سنگسابی را در هفت مرحله انجام می دهند.

در نخستین گام از لقمه های 46 برای حذف پستی ها و بلندی های موجود روی سنگ استفاده می کنند.

برای نابودی خط و خش های لقمه سنگسابی 46 ، از لقمه های 60 استفاده می کنند.

به منظور نابودی خط و خش های لقمه سنگسابی 60 معمولاً لقمه شماره 80 را به کار می برند.

به منظور نابودی خط و خش های لقمه سنگسابی 80 از لقمه 180 استفاده می کنند.

سنگسابی لقمه حاکی را برای نابودی خط و خش های لقمه های پیشین به کار می برند.

سنگسابی لقمه 1000 را به منظور براقیت و درخشندگی بسیار زیاد سنگ استفاده کنند.

در نهایت ، سنگسابی با لقمه ایتالیایی را به منظور ایجاد درخشندگی و شفافیت فوق العاده بالا روی سنگ استفاده می کنند.

بهترین سنگ ساب در تهران

برای سنگسابی انواع سنگ باید بهترین سنگ ساب را انتخاب نمایید تا سنگسابی سنگ های شما به بهترین صورت انجام شود و کوچکترین آسیبی به سنگ وارد نشود.

بهترین سنگ ساب ، شخصی است که با برخورداری از مهارت و تخصص کامل به سابزنی سنگ اقدام نماید تا شفاف ترین و درخشنده ترین سنگ ها را تحویل مشتری دهد.

سنگ ساب باید درک کاملی از شیوه های سنگسابی داشته باشد و بر اساس نوع سنگ ، به انتخاب بهترین روش سنگسابی اقدام نماید. پیاده سازی تک تک مراحل سنگسابی باید با دقت بسیار زیادی انجام شود تا تمامی نواقص سنگ برطرف شود.

یک سنگ ساب خوب باید به سنگسابی گوشه های کار توجه بسیار زیادی داشته باشد تا کار در مجموع ، یکدست و یکپارچه شود. سمباده زنی نیازمند مهارت بالایی است و در کیفیت کلی کار اثرگذار است. انتخاب لقمه ها باید به درستی صورت بگیرد تا تمامی نواقص کار برطرف شود. سنگ ساب باید با درنظر گرفتن تمامی این موارد به سنگ سابی انواع سنگ اقدام نماید.

قیمت سنگسابی

قیمت سنگسابی به صورت متر مربع تعیین می شود. لذا متراژ پروژه بر قیمت کلی سنگسابی اثرگذار است. نوع روش سنگ سابی ، عامل مهم دیگری است که بر نرخ سنگسابی اثرگذار می باشد. ارائه خدمات سنگسابی به صورت حرفه ای با بهره گیری از روش های نوین یا ارائه خدمات با روش های ساده و آسانتر ، هر یک نرخ متفاوتی دارند.

جنس سنگ و میزان آسیب دیدگی و کثیفی آن ، یکی از عوامل مهم بر نرخ خدمات سنگسابی می باشد. بنابراین باید بر اساس تمامی این عوامل ، نرخ خدمات سنگ سابی را محاسبه نمود.

نمایی چشم نواز با سنگسابی انواع سنگ

سنگسابی ، هنر احیاء و جلا بخشی سنگ ها می باشد که سنگ ها را مانند روز نخست ، بی عیب و زیبا می کند. اگر می خواهید نمایی خیره کننده و چشم نواز داشته باشید که نظر همگان را جلب کند ، سنگ نمای خود را سنگسابی کنید.

رفع تمامی ایرادات سنگ نما ، جرم زدایی و محو نمودن تمامی لکه های موجود روی سنگ نما ، آیینه ای کردن سنگ ها و … از مزایای سنگ سابی نمای ساختمان است.

پیمایش به بالا