نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان ، تمامی جرم و آلودگی های موجود روی نما را از بین می برد. نمای ساختمان پس از نماشویی ، تمیز و شفاف می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی پارکینگ با کارشناسان ما در ارتباط باشید

نماشویی چیست ؟

نمای ساختمان ها به تدریج در اثر آلودگی های مختلف ، کثیف می شوند. کثیفی نما ، موجب زشت شدن نمای ساختمان شده و ظاهر آن را ناخوشایند می کند. نماشویی با هدف شستشوی نمای ساختمان و پاک کردن آلودگی ها انجام می شود. برای نماشویی از دستگاه های گوناگونی استفاده می شود. نماشویی باید توسط افراد متخصص و ماهر انجام شود تا نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد. نماشویی کار حساس و دشواری است. لذا این کار باید با دقت بالایی انجام شود تا هیچگونه مشکلی بوجود نیاید. امروزه ، اهمیت زیادی به زیبایی و تمیزی نمای ساختمان ها داده می شود. بنابراین حجم درخواست ها برای نماشویی افزایش پیدا کرده است. انتخاب یک شرکت حرفه ای و با تجربه برای ارائه خدمات نماشویی ، از اهمیت بسزایی برخوردار است.

انواع نماشویی ساختمان

ارائه خدمات نماشویی به شکل های مختلفی صورت می گیرد. روش های متداول برای نماشویی شامل موارد زیر است.

نماشویی با داربست

برای شستن ساختمان های بلند از این شیوه استفاده می کنند. قبل از شروع کار ، داربست ها زده می شوند و سپس نیروها مشغول به کار می شوند. داربست تکیه گاه خوبی برای کارگران می باشد. استفاده از داربست ، احتمال بروز حادثه را کاهش می دهد. در کنار داربست ، سایر موارد ایمنی باید رعایت شوند. داربست ، نه تنها ایمنی کار را افزایش می دهد بلکه موجب تسلط بیشتر کارگران به محل شستشو می شود.

نماشویی ساختمان با طناب

برای شستن ساختمان های مرتفع و بسیار بلند از طناب استفاده می کنند. برخی از ساختمان ها و برج ها به قدری مرتفع هستند که نصب داربست برای آنها غیرممکن است. استفاده از طناب برای شستن اینگونه ساختمان ها ، روش بسیار ایده آلی است. توجه داشته باشید که این روش بسیار حساس و پرخطر است و نیازمند بکارگیری تجهیزات ایمنی می باشد.

نماشویی سنتی

نماشویی به شیوه سنتی ، روشی بسیار قدیمی است. امروزه به ندرت از این روش استفاده می کنند. نماشویی سنتی با استفاده از تجهیزات خاص و ساده ای صورت می گیرد. این روش کمی زمان بر است و انجام آن دشوار می باشد.

مهمترین مزایای نماشویی چیست ؟

  • نماشویی ساختمان موجب زیبایی و شفافیت نما می شود.
  • تمامی خط و خش های موجود روی سنگ در نماشویی محو می شود.
  • نابودی جرم ها از وارد شدن آنها به داخل بافت های سنگ و آسیب رساندن به بافت های سنگ ، جلوگیری می کند.

چرا نماشویی مهم است ؟

نمای ساختمان همواره در معرض آلودگی قرار دارد. یک نمای تمیز و شیک ، تأثیر خوبی بر افکار عمومی نسبت به ساکنین آن ساختمان ایجاد می کند. همچنین ساکنین ساختمان به زندگی کردن در آن ساختمان ترغیب می شوند. نماشویی ساختمان سبب می شود که ساختمان ها ، مشتری پسند شوند و این برای فروشندگان یک مزیت مهم به شمار می آید. اهمیت تمیزی نمای بیرونی ساختمان با اهمیت تمیزی نمای داخلی ساختمان به یک اندازه می باشد. بنابراین باید به تمیزی نمای بیرونی ساختمان ها توجه داشت. تمامی ساختمان ها اعم از ساختمان های اداری ، تجاری ، مسکونی و … باید به تمیز بودن نمای ساختمان های خود توجه داشته باشند.

روش های شستشوی نمای ساختمان

برای شستشوی نما چندین روش وجود دارد. روش اول : با استفاده از آب به شستشوی نما اقدام می شود. برای نماهایی که جرم زیادی دارند ، استفاده از آب ضروری است. روش دوم : روش دوم نماشویی ساختمان ، کمی پرقدرت تر از روش اول است. زیرا از آب و سیلیس برای شستن نما کمک می گیرند. لکه ها و کثیفی هایی که ماندگار شده اند با بهره گیری از این روش ، از بین می روند. روش سوم : این روش برای نابودی ماسه های موجود روی سنگ ، بسیار مؤثر است. اسیدی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرد ، می تواند تمامی جرم ها را از بین ببرد. نام دیگر این روش کاربردی ، اسید شویی است.

نماشویی شیشه

در نماشویی علاوه بر شستن سنگ ، آجر ، بتن و … به شستن شیشه ها اقدام می شود. شستن شیشه ها در زیبایی نما ، بسیار مؤثر هستند. قسمت اعظم نمای برخی از ساختمان های مدرن ، شیشه است. نماشویی شیشه باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام شود. زیرا نماشویی شیشه بسیار حساس است و باید به شیوه ای انجام شود که به شیشه ها آسیبی وارد نشود.

نماشویی نماهای کامپوزیتی

در نماشویی ساختمان ، گاهی با نماهای کامپوزیتی سروکار داریم. نماهای کامپوزیتی بسیار ظریف می باشند. در نماشویی شیشه به استفاده از دستگاه نیاز نبود. اما در نماشویی کامپوزیت به استفاده از دستگاه های ویژه نیاز می باشد. با توجه به اینکه نماهای کامپوزیتی ظریف هستند ، نماشویی آنها باید با دقت و حساسیت بالایی انجام شود.

دستگاه سند بلاست

یکی از تجهیزاتی که در نماشویی مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه سند بلاست می باشد. دستگاه سند بلاست با فشار بالای آب و شن و ماسه ، به تمیز نمودن نما اقدام می کند. برخورد شن و ماسه با جرم ها و برجستگی های موجود روی سنگ ، سبب نابودی آنها می شود. از این دستگاه برای نماهای شکننده و حساس ( مانند نماهای شیشه ای ) استفاده نمی کنند.

قیمت نماشویی ساختمان

قیمت نماشویی با توجه به فاکتورهایی مانند ارتفاع ساختمان ، جنس سنگ ، وجود آب و برق سه فاز در محل ، ارائه خدمات جانبی مانند ترمیم سنگ نما ، شدت کثیفی سنگ ، قدمت سنگ نما و … تعیین می شود. برای اینکه ظاهر ساختمان خود را شیک و زیبا ببینید ، باید تنها به قیمت نماشویی توجه نداشته باشید. شما باید مهمترین فاکتور ، یعنی کیفیت ارائه خدمات را درنظر بگیرید. در این راستا ، به انتخاب یک شرکت معتبر و حرفه ای کفسابی ( مانند پاک سابی ) اقدام نمایید تا برترین و با کیفیت ترین خدمات کفسابی را با قیمت مناسب دریافت نمایید. این مرکز با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه ها برای نماشویی ساختمان ها اقدام می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا