کفسابی اپوکسی

کفسابی اپوکسی

کفسابی اپوکسی بر اساس برترین روش های به روز دنیا و با استفاده از بهترین دستگاه ها انجام می شود تا سطح ، کاملاً تمیز و براق شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی موزاییک با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کفپوش های اپوکسی

اپوکسی ، ماده ای خارق العاده است که به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرد. این کفپوش ، بدون شکاف و درز می باشد که بعد از سفت شدن بر روی سطح ریخته شده تا یکپارچه شده و در محیط ادغام گردد. کفپوش های اپوکسی ، گزینه مناسبی برای کف پارکینگ هایی است که ماشین آلات سنگین در آنجا تردد دارند. امروزه در بیمارستان ها ، مدارس ، مراکز صنعتی ، پارکینگ های مجتمع های مسکونی و … از کفپوش اپوکسی استفاده می شود.

مزایای کفپوش های اپوکسی

قبل از پرداختن به موضوع چگونگی کفسابی اپوکسی ، بد نیست که با مزایای این کفپوش ها آشنا شویم. کفپوش های اپوکسی سبب افزایش مقاومت بتون در مقابل عوامل تخریب کننده می شوند. این کفپوش ها اصلاً آب را جذب نمی کنند و از ورود مایعات به داخل بتون پیشگیری می کنند. بسیار سبک است و حجم زیادی ندارد. طول عمر بسیار بالایی دارد. کفپوش های اپوکسی کاملاً یکنواخت است و در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود.

کفسابی اپوکسی چیست ؟

این نوع کف سابی موجب حذف تمامی آلودگی ها و جرم ها از روی کفپوش ها می گردد. کف سابی را قبل از فرآیند اجرای اپوکسی اجرا می کنند. با اجرای فرآیند کف سابی اپوکسی ، کف را به منظور پیاده سازی اپوکسی مهیا می کنند. این عمل سبب می شود که اپوکسی به شیوه بهتری به سطح موردنظر بچسبد. شستشو ، پاکسازی و ترمیم اپوکسی با بهره گیری از دستگاه های مخصوص کفسابی صورت گرفته تا تمامی کثیفی های موجود روی آن برطرف گردد.

مراحل کفسابی اپوکسی

به منظور انجام این نوع کف سابی از شیوه سنباده زنی بهره می گیرند. قبل از سنباده زنی باید به تمیز نمودن سطوح پرداخت. بدین منظور ، به کمک صابون و آب و گرم به پاکسازی سطح موردنظر اقدام می شود. سپس ، فرآیند سنباده زنی را آغاز می کنند. سنباده مورد استفاده را بر اساس میزان سایش ، انتخاب می کنند. یعنی از میان سنباده های زبر و نرم با درجه سختی های مختلف ، سنباده مناسب را انتخاب می کنند. به منظور کسب بهترین نتیجه ، بایستی تعدادی سنباده نرم و تعدادی سنباده زبر را انتخاب کنید. حرکت سنباده باید از جهات مختلف باشد تا موجب صیقلی تر شدن سطح موردنظر گردد. پس از سنباده زنی ، تمامی ناهمواری ها و زائده های سخت موجود روی سطح نابود می شوند و یک سطح نرم و یکدست ایجاد می شود.

سنباده های مورد استفاده برای کفسابی

برای مراحل نخست سنباده زنی کفسابی پروکسی ، باید سنباده شماره 180 را درنظر گرفت. سنباده 180 ، سخت ترین سنباده می باشد. سختی زیاد این سنباده سبب می شود که سطح رزین کاملاً تغییر شکل پیدا کرده و به شکل صاف موردنظر ما در بیاید. عملیات سنباده زنی ، کار بسیار دشواری است و به دست ها آسیب می رساند. بنابراین باید از دستکش های مقاومی برای این کار استفاده نمود. پس از سنباده 180 ، به پرداخت سطح با استفاده از سنباده 320 می پردازیم. در صورت نیاز سنباده زنی را با سنباده های 600 ، 1000 ، 1500 ، 2500 ، 5000 ادامه می دهیم تا پرداخت سطح به خوبی انجام شود.

چرا چندین سنباده استفاده می کنیم ؟

شاید برای شما این سؤال پیش بیاید که چرا از چندین سنباده در مراحل کفسابی پروکسی استفاده می کنیم. تیزی هایی روی کفپوش وجود دارند که با شستشوی ساده رفع نمی شوند. اما سنباده های نرم می توانند این تیزی ها را محو کنند. بعد از این عمل ، پولیش زنی صورت گرفته که یکی از وقت گیرترین مراحل این نوع کف سابی است. در این آیتم ، احتمال دارد بعد از کشیدن سنباده زبر و سخت ، ناچار به کشیدن سنباده های نرم تر روی کف شوید. این فرآیند را به قدری تکرار می کنید تا تمامی نواقص موجود روی کفپوش به طور کامل رفع گردد.

آخرین مرحله کفسابی اپوکسی

پس از عملیات سنباده زنی ، نوبت به مرحله براق کردن سطح می رسد. توجه کنید که مرحله سنباده زنی را به طور کامل انجام دهید تا سطح موردنظر بدست بیاید. براق کردن سطوح باید با روش مناسبی انجام شود تا نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد. بدین منظور باید از موادی همانند سیلر ، روغن برزک ، شیر پولیش و … بهره بگیرید تا بتوانید سطح را به خوبی جلا دهید. برخی از شرکت ها برای انجام مرحله براق نمودن کفپوش از روغن های گیاهی استفاده می کنند. این روغن ها هم نتیجه خوبی در براق کردن سطوح دارند. مجموعه ” پاک سابی ” عملیات کف سابی اپوکسی را به قدری با کیفیت انجام می دهد که سطح موردنظر به شدت درخشنده و براق می شود. همچنین تمامی ناهمواری ها و ناهنجاری های موجود روی سطح از بین می رود.

مهمترین دستاورد کفسابی اپوکسی

این نوع کف سابی سبب می شود که سطح موردنظر ، مقاومت بسیار بالایی پیدا کند. امکان نفوذ آب ، روغن ، مواد اسیدی ، رنگ و … به سطح کفسابی شده وجود ندارد. احتمال جذب گرد و غبار و سایر آلودگی به سطح کفسابی شده به شدت کاهش پیدا می کند. طول عمر سطح کفسابی شده افزایش پیدا می کند.

هزینه کف سابی اپوکسی

هزینه این نوع کفسابی با توجه به متراژ سطح ، نوع مواد به کار رفته و سایر عوامل تعیین می شود. لذا نمی توان قیمت مشخصی را برای آن تعیین نمود. باید مکان موردنظر توسط کارشناس بررسی شود تا بتوان برآوردی از قیمت کار داشت. البته شرکت های مختلف ، نرخ متفاوتی را برای این کفسابی اپوکسی پیشنهاد می دهند. زیرا کیفیت کار شرکت های مختلف ، متفاوت است. در این میان ، برخی از شرکت ها به طور غیرمنصفانه ای قیمت های بالایی را برای کف سابی ارائه می دهند. مجموعه ” پاک سابی ” مفتخر است که با کیفیت ترین خدمات کف سابی را به مشتریان عزیز ارائه می نماید. این خدمات در حالی به بهترین نحو صورت می گیرد که قیمت مناسبی هم برای آن درنظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا