کفسابی بتن

کفسابی بتن

کفسابی بتن ، یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای یکپارچه سازی سطوح بتنی به منظور چسباندن پارکت یا سایر کفپوش ها می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی پارکت با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کف سابی بتون چیست ؟

کف سابی بتن پس از پایان عملیات بنایی ساختمان ها صورت می گیرد. در صورتی که قصد نصب پارکت یا سایر کفپوش ها بر روی بتن را داشته باشند ، به کفسابی سطح بتونی اقدام می کنند تا شرایط برای نصب کفپوش ایده آل شود. بدین ترتیب ، تمامی ناهمواری ها از بین رفته و یک سطح کاملاً صاف و تراز ایجاد می شود. کف سابی بتونی برای پاکسازی و تمیز نمودن سطوح بتنی هم به کار می رود. زیرا بسیاری از پارکینگ های ساختمان های مسکونی ، اداری ، مراکز درمانی و … دارای کف بتنی می باشند.

کفسابی بتن در ساختمان های نوساز

کف سابی بتون در ساختمان های نوساز با هدف مناسب سازی بستر پارکت صورت می گیرد. برخی از بسازو بفروش ها ، به کیفیت ساخت ساختمان های خود اهمیت زیادی می دهند. با توجه به اینکه در اکثر ساختمان های امروزی از پارکت یا لمینت برای کف استفاده می کنند ، یکپارچه سازی سطح بتونی از اهمیت بالایی برخوردار است. روش های مختلفی برای بتن ریزی کف ، مورد استفاده قرار می گیرد. بهترین روش ، استفاده از دستگاه های پروانه ای می باشد. این روش ، کمترین ناهمواری را ایجاد می کند. در نتیجه ، فرآیند ساب زنی بتون با نرخ پایین تر و کیفیت بهتر انجام می شود.

ساب بتن پیش از پارکت و لمینت

قبل از نصب پارکت یا لمینت در ساختمان های نوساز ، قدیمی و چند سال ساخت ، باید به کفسابی بتن کف اقدام نمود. چنانچه ساختمان نوساز باشد ، کف سابی بتون را روی سطح بتونی انجام می دهیم. اگر ساختمان چند سال ساخت باشد و از کفپوش دیگری برخوردار باشد ، به کفسابی کفپوش اقدام می کنیم. بدین ترتیب ، پارکت یا لمینت به صورت کاملاً تراز و صاف نصب می شوند و احتمال لق شدن پارکت ها به صفر می رسد.

دستگاه های ساب بتن

برای کف سابی بتون از دستگاه های مدرن و پیشرفته ای استفاده می شود. متداول ترین دستگاهی که برای ساب زنی بتن به کار می رود ، دستگاه های سه فاز می باشند. این دستگاه ها ، نیازمند برق سه فاز می باشند. دستگاه های سه فاز بسیار قدرتمند است و عملیات ساب زنی را با قدرت فوق العاده ای انجام می دهد.

انواع کفسابی بتن

بتن ها در دو نوع بتن نرمه و سنگدار می باشند که هر یک دارای خصوصیات خاصی هستند. لذا کف سابی هر یک از آنها ، به شیوه مختلفی انجام می شود. کف سابی بتون نرمه : ساب بتن نرمه به آسانی انجام می شود. قیمت این نوع کف سابی کمتر است. دلیل قیمت پایین تر آن ، نداشتن سنگریزه است. کف سابی بتون سنگ دار : این نوع کف سابی باید با شیوه پیشرفته تر و حرفه ای تری انجام شود. شرکت های حرفه ای و مجرب همانند ” پاک سابی ” قادر به انجام این نوع کف سابی است. این نوع کف سابی به دلیل سنگریزه داشتن بتن ، به سختی انجام می شود. در صورتی که کف سابی به شکل صحیح صورت نگیرد ، احتمال جدا شدن سنگریزه و وخیم تر شدن بتون وجود دارد.

مزایای کف سابی بتون

کفسابی بتن موجب تقویت بتن می شود و مقاومت آن را افزایش می دهد. تمامی شکاف ها و ترک های موجود روی سطح بتن با روش کف سابی پر می شوند. احتمال نفوذ آلودگی و گرد و غبار به داخل بتون کاهش پیدا می کند. سطح بتون یکپارچه و هم سطح می شود. تمامی جرم ها و آلودگی های موجود روی سطح بتون از بین می رود.

مراحل کف سابی بتون

کفسابی بتن در چندین مرحله انجام می شود. در مرحله ی نخست ، بتون را توسط لقمه الماس کف سابی می کنند. محل نصب لقمه ها زیر دستگاه سنگسابی است. در چندین نوبت ساب زنی تکرار شده و هر مرحله از ساب های مختلفی استفاده می شود. در آخر ، از لقمه های نرم تر استفاده می شود. به کار بردن لقمه الماسی ممکن است سبب برش سنگریزه های بتن گردد. لذا استفاده از لقمه های الماسی باید با دقت بالایی انجام شود. توجه داشته باشید که کف سابی بتن ، کار بسیار تخصصی می باشد و شامل ریزه کاری ها و جزئیات بسیار زیادی است. انتخاب لقمه ها نیازمند تجربه بالایی است. قرار گرفتن دستگاه کف سابی بتن بر روی یک نقطه ثابت ، موجب گود شدن آن قسمت می شود. لذا یک کارشناس کف سابی باید به تمامی این موارد توجه داشته باشد تا عملیات کف سابی را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

کاربرد سابزنی بتن

کفسابی بتن و سابزنی برای مکان های مختلفی از جمله پارکینگ ها ، کارگاه ها ، انبارها ، مراکز صنعتی و … انجام می شود. کف این مکان ها پس از ساب زنی ، کاملاً یکدست و براق می شود. کف سابی بتون برای کناره های خیابان ها و معابر انجام می شود تا سطوح آنها صاف و تمیز شود. پس از انجام کف سابی ، تمامی ناهمواری های موجود روی سطوح مختلف از بین می رود. کف سابی بتون برای محیط های بسیار بزرگ با دستگاه های پیشرفته و جدید در سریع ترین زمان ممکن انجام می شود. استفاده از این دستگاه ها ، سرعت انجام پروژه را بسیار بالا می برد.

قیمت کفسابی بتن

عوامل زیادی بر روی نرخ خدمات کف سابی بتون اثر می گذارند. کارشناس ، مکان موردنظر را بازدید نموده و با توجه به شرایط پروژه نرخ کلی کف سابی را محاسبه می کنند. در صورت وجود برق سه فاز در مکان موردنظر ، کفسابی را با این دستگاه انجام می دهند که موجب سرعت یافتن انجام پروژه می گردد. هر چقدر متراژ پروژه بالاتر باشد ، قیمت کلی کار بالاتر می شود. زیرا نرخ کف سابی بتون به صورت متری محاسبه می گردد. شدت خرابی و آسیب دیدگی بتون ، بر نرخ کف سابی اثرگذار است. در شرایطی که سطح بتن دارای شکاف ها و درزهای زیادی باشد و از ناهمواری های بسیار زیادی تشکیل شده باشد ، حجم کار کفسابی بتن افزایش پیدا می کند. لذا قیمت کار افزایش پیدا می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا