کفسابی موزاییک

کفسابی سرامیک

کفسابی سرامیک می تواند سرامیک های شما را همانند روز نخست ، براق و درخشان کند. تمامی کثیفی های روی سرامیک با این روش از بین می روند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی اپوکسی با کارشناسان ما در ارتباط باشید

انواع دستگاه های کف سابی سرامیک

دستگاه هایی که برای این نوع کف سابی مورد استفاده قرار می گیرند ، شامل موارد زیر است.

سنگسابی دستی سرامیک

در این روش از یک دستگاه کوچک و قابل حمل استفاده می شود که نیازی به اتصال به برق ندارد. این دستگاه ها ، برای محیط های بدون برق و محیط های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. کنج های دیوار را می توان با این روش به خوبی کف سابی کرد.

دستگاه سنگسابی سرامیک تک فاز

این دستگاه برای کار ، نیاز به برق تک فاز دارد. نتیجه سنگسابی با این دستگاه بسیار درخشان تر از سنگسابی دستی می باشد. متداول ترین دستگاهی که برای کفسابی سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد ، دستگاه تک فاز است. این دستگاه را می توان به برق خانگی متصل نمود و به سنگسابی سطوح اقدام کرد.

دستگاه سنگسابی سرامیک سه فاز

استفاده از این دستگاه ، نیازمند داشتن برق سه فاز است. دستگاه سه فاز ، از قدرت بسیار بالایی برخودار است. این دستگاه می تواند در سریع ترین زمان به سنگسابی سرامیک با بالاترین کیفیت بپردازد. کفسابی با این روش موجب حفاظت بیشتر از سرامیک می شود.

چرا کفسابی سرامیک انجام شود ؟

سنگسابی سرامیک را به این دلیل انجام می دهیم که امکان تمیز کردن سرامیک های بسیار کثیف با روش های نظافتی معمولی وجود ندارد. گاهی مواد ساختمانی مانند ماسه و سیمان و گچ و … به سرامیک چسبیده اند و با هیچ روشی پاک نمی شوند. در چنین شرایطی باید با یک روش مناسب به پاکسازی آنها اقدام نماییم.

در کف سابی سرامیک تحت هیچ شرایطی به برداشتن لایه سطحی روی سرامیک ، پرداخته نمی شود. زیرا سرامیک حساس و شکننده است و در صورت لایه برداری ، خراب می شود. لذا در کف سابی این نوع کفپوش ، تنها به شستشوی حرفه ای آنها پرداخته می شود.

کیفیت سنگسابی سرامیک

کیفیت کف سابی باید به گونه ای باشد که سرامیک کاملاً براق و درخشنده باشد. براقیت و درخشندگی در تمامی بخش های آنها به طور یکنواخت اعمال شده باشد. پس از عملیات کفسابی سرامیک ، نباید هیچگونه آثاری از جرم ، چسب ، مصالح و سایر آلودگی ها بر روی سرامیک باقی مانده باشد.

تمامی درزها و شکاف های موجود بر روی سطح سرامیک باید پس از عملیات سنگسابی محو گردند. به گونه ای که دیگرنتوان محل درزها و شکاف ها را پیدا نمود. برای پر کردن درزها و شکاف ها ، باید از مواد بسیار با کیفیتی استفاده نمود.

این موارد نشان دهنده اهمیت شیوه کف سابی این نوع کفپوش است. لذا باید به انتخاب یک شرکت معتبر و حرفه ای در زمینه کفسابی و سنگسابی انواع سطوح ، اقدام نمود. مجموعه ” پاک سابی ” دارای کارنامه بسیار درخشانی در زمینه کف سابی و سنگ سابی انواع سطوح می باشد. رضایت مندی مشتریان ، گواه بر کیفیت بالای کار این مجموعه می باشد.

مراحل انجام کفسابی سرامیک

در مرحله ی نخست ، به حذف تمامی ناهمواری های موجود روی سطوح اقدام می شود. تمامی سرامیک ها بایستی تراز باشند. بدین منظور از صفحات ساب زنی ویژه ای استفاده می شود. دفعات انجام ساب زنی ، به وضعیت سرامیک بستگی دارد.

در مرحله ی بعد ، پولیش کاری سرامیک انجام می شود تا شکاف های بسیار ریز پر بشوند. پس از پولیش کاری ، بایستی به جمع آوری مواد حاصله اقدام نمود تا این مواد به سرامیک نچسبند.

در مرحله ی آخر ، دستگاه کف سابی را بر روی سطوح حرکت می دهند. شیوه حرکت دستگاه به صورت زیگزاگی می باشد. اگر دستگاه در یک مکان ثابت قرار بگیرد ، موجب بوجود آمدن سوراخ یا شکاف در آن قسمت می شود.

نکات مهم در ارتباط با سنگسابی سرامیک

در کفسابی سرامیک باید موارد متعددی را لحاظ کرد. یکی از نکات مهم ، نوع سرامیک می باشد. سرامیک های موجود در بازار از نظر جنس و کیفیت ، با یکدیگر متفاوت می باشند. اگر سرامیک ، کیفیت و استحکام پایینی داشته باشد ، باید سنگسابی آن را با دقت بسیار بالایی انجام داد که موجب آسیب رساندن به آن نشود.

یکی از نکات مهم دیگر در رابطه با این مسئله ، انتخاب شرکت کف سابی است. برخی از شرکت ها در فرآیند کفسابی از موادی استفاده می کنند که شاید به طور مقطعی سبب درخشش و براقیت زیاد سرامیک شوند ، اما به بافت سرامیک آسیب می رسانند. پس از گذشت مدتی از عملیات کفسابی سرامیک ، آثار این مواد ظاهر شده و نمای سرامیک را خراب می کند.  بنابراین به انتخاب شرکت کفسابی بسیار توجه کنید و شرکتی را انتخاب نمایید که از برترین مواد برای عملیات کف سابی استفاده کند.

قیمت کفسابی سرامیک

قیمت کف سابی به فاکتورهای مختلفی وابسته است. دستگاهی که برای کفسابی مورد استفاده قرار می گیرد ، بر قیمت خدمات کف سابی اثرگذار است. طبیعتاً کف سابی با دستگاه های سه فاز قیمت بالاتری دارد.

یکی دیگر از عوامل مهم بر قیمت سنگسابی سرامیک ، مواد به کار رفته می باشد. کف سابی با مواد با کیفیت ، نرخ بالاتری دارد. قطعاً کف سابی با مواد با کیفیت ، نتیجه مطلوب تری را به همراه دارد. اگر از مواد نانو برای کف سابی استفاده شود ، نرخ خدمات کفسابی افزایش چشمگیری پیدا می کند.

نوع روش کفسابی ، حائز اهمیت است و بر نرخ خدمات کفسابی اثر می گذارد. کفسابی سرامیک ممکن است با روش های مختلفی انجام شود. در هر روش ، حجم کار و مواد مورد استفاده متفاوت است.

شدت کثیفی و فرسودگی سرامیک بر نرخ خدمات کف سابی اثر می گذارد. برخی از سرامیک ها به شدت آسیب دیده اند و زمان زیادی برای کف سابی آنها موردنیاز است. حتی شدت کثیفی و آسیب دیدگی سرامیک ، در میزان مواد به کار رفته در عملیات سنگسابی اثرگذار است.

قیمت سنگسابی سرامیک به صورت متری تعیین می شود. بنابراین با توجه به متراژ مکان موردنظر ، نرخ کلی عملیات کفسابی متفاوت خواهد بود. مسئله ای که مهم است این است که خدمات ارائه شده هم قیمت مناسب و هم کیفیت مناسبی داشته باشند.

 
 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا