کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک با جدیدترین دستگاه ها انجام می شود. سنگسابی موزائیک ، مقرون به صرفه ترین راه برای نوسازی کف می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی ایتالیایی و نانو با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کف سابی موزائیک چیست ؟

موزاییک از مواد مختلفی تولید شده است که ظاهر بسیار براقی ندارد. قطعات کاشی ها ، مواد معدنی ، شیشه ، قطعات سنگ و چسب و … با یکدیگر ترکیب شده و موزاییک را تولید می کنند. به دلیل ترکیبات خاص موزاییک ، ممکن است با گذشت زمان کیفیت موزاییک کاهش پیدا کند و ظاهر زیبای خود را از دست بدهد. در چنین شرایطی بهترین راه برای رفع مشکل موزاییک و زیباسازی آن ، کف سابی موزائیک است. فرآیند کفسابی موزاییک در چندین مرحله صورت می گیرد. کیفیت خدمات کف سابی بسیار مهم است. اگر خدمات کف سابی موزائیک به خوبی انجام شود ، ظاهر موزائیک را بسیار زیبا و درخشنده می کند. لذا دقت داشته باشید که برای انجام کف سابی موزائیک های ساختمان خود ، یک شرکت معتبر و حرفه ای را انتخاب نمایید. اگر موزاییک های شما کهنه و فرسوده شده اند ، ما یک روش مقرون به صرفه را برای نوسازی آن پیشنهاد می دهیم. شما با کف سابی موزائیک خود می توانید از مشکل صرف هزینه بالا برای تعویض موزائیک ها ، راحت شوید. کف سابی موزائیک می تواند تمامی ناهنجاری ها و کثیفی های موجود روی موزائیک را نابود کند.

مراحل کفسابی موزاییک

کف سابی موزائیک را در دو مرحله ( پاکسازی سطح موزائیک و ساب زنی ) انجام می دهند. هر یک از این مراحل از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای اینکه نتیجه مطلوب بدست آورده شود باید هر یک از این مراحل را با دقت بالایی انجام داد.

تمیز کردن و پاکسازی سطح موزائیک

برای پاکسازی سطح موزائیک از یک دستگاه ویژه دستی که به صورت چرخشی کار می کند ، استفاده می شود. این دستگاه قادر است تمامی جرم ها و کثیفی های موجود روی موزاییک را نابود کند. پس از انجام این کار ، موزاییک کاملاً تمیز و عاری از آلودگی می شود. تمیز نمودن موزاییک کار بسیار سختی است و با روش های نظافتی عادی ، قابل انجام نیست. بنابراین تمیز کردن موزاییک حتماً باید با این دستگاه های مخصوص انجام شود. در ادامه روند کفسابی موزاییک ، بعد از نابودی آلودگی های موزاییک به پر نمودن شکاف ها و حفره های موزاییک اقدام می شود. برای این کار از پولیش های مخصوصی استفاده می کنند. برخی از انواع این پولیش ها بسیار با کیفیت هستند و به خوبی جذب بافت موزاییک می شوند. پس از پولیش کاری ، باید فرصت دهیم تا موزاییک ها به خوبی خشک شوند. حال دوباره به شستن موزاییک ها اقدام می کنیم تا کثیفی های بوجود آمده ، از بین بروند و موزاییک به طور کامل تمیز شود. اگر در شستن موزاییک ها عجله کنیم و اجازه ندهیم پولیش ها به خوبی خشک شوند ، آب به داخل پولیش ها نفوذ کرده و کار کف سابی را خراب می کنند. لذا از عجله در این مرحله ، پرهیز کنید.

پرداخت و ساب زنی ( مرحله دوم کفسابی موزاییک )

در این مرحله با استفاده از پولیش های مخصوص به پرداخت و ساب زنی موزائیک اقدام می شود. پرداخت و ساب زنی باید به صورت دقیق برای تمامی قسمت های موزائیک انجام شود. به گونه ای که سانت به سانت موزاییک ، پرداخت و ساب زده شود.

دلایل نیاز به کف سابی

قطعاً تمامی افراد زیبایی را دوست دارند. حتی برخی از افراد ، به زیبایی نمای داخلی ساختمان یا محیط کاری خود اهمیت می دهند. از این رو ، تمایل دارند با روش های جدید کف سابی به زیباسازی موزائیک های خود اقدام کنند. موزاییک به دلیل مواد سازنده ناهمگون و غیر یکنواخت خود ، پس از گذشت مدت زمانی فرسوده و زشت می شود. در این شرایط دو راه پیش روی شما قرار دارد. اولی ، تعویض موزائیک و دومی ، کفسابی موزاییک است. روش دوم ، روشی کم هزینه تر و بی دردسرتر است. به همین علت اکثر افراد به کف سابی موزائیک های خود اقدام می کنند.

مزایای کف سابی موزائیک

کف سابی موزائیک با زیباسازی کف ساختمان ، نمای داخلی ساختمان را نوساز و شیک می کند. کف سابی سبب می شود که کهنگی و فرسودگی موزائیک های شما پنهان شود و ساختمان را مشتری پسندتر می کند. هزینه کف سابی موزائیک در مقایسه با تعویض موزاییک بسیار کمتر است. کف سابی سبب براقیت و خوش رنگ شدن موزاییک ها می شود و محیط را دلپسندتر و جذاب تر می کند. کفسابی موزاییک موجب افزایش مقاومت موزاییک می شود. با پر شدن منافذ و شکاف ها ، احتمال نفوذ آب و مایعات به داخل بافت های موزاییک به صفر رسیده و از خرابی موزاییک جلوگیری می شود. تعویض موزاییک کار وقت گیر و زمان بری است. کف سابی موزائیک در زمان کوتاهی انجام می شود.

کف سابی موزائیک هر چند وقت یکبار باید انجام شود ؟

زمان انجام کف سابی به عواملی همانند جنس و کیفیت موزاییک ، ظاهر موزائیک ، مقاومت آن ، میزان تردد از روی آن ، نحوه قرارگیری موزاییک ها و … بستگی دارد. لذا ممکن است این زمان برای هر ساختمان ، متفاوت باشد.

قیمت کفسابی موزاییک

کف سابی موزائیک با دستگاه های سه فاز و تک فاز انجام می شود. در کفسابی موزائیک به یکپارچه سازی سطح موزائیک و حذف آلودگی ها پرداخته می شود. کیفیت خدمات کف سابی موزائیک ، متفاوت است. با توجه به اینکه کیفیت خدمات در چه سطحی باشد ، نرخ خدمات متفاوت است. همچنین عوامل دیگری بر هزینه کف سابی اثرگذار هستند. متراژ محیط بر قیمت کف سابی ، اثر می گذارد. هر چه متراژ بالاتر باشد ، هزینه کلی کف سابی بیشتر می شود. به طور کلی نرخ خدمات کف سابی موزائیک را به صورت متری تعیین می کنند. شدت آلودگی و فرسودگی موزائیک بر نرخ خدمات کف سابی اثر می گذارد. زیرا هر چه موزائیک ها فرسوده تر و کثیف تر باشند ، حجم عملیات کف سابی افزایش پیدا می کند و زمان بیشتری را می طلبد. نوع تجهیزات و موادی که به کار می رود ( مانند لقمه ها ) ، بر قیمت کفسابی موزاییک اثرگذار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا