کفسابی پارکت

کفسابی پارکت

کفسابی پارکت با هدف نوسازی پارکت های کثیف و فرسوده انجام می شود. هزینه کف سابی پارکت کمتر از هزینه تعویض پارکت ها می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کفسابی سرامیک با کارشناسان ما در ارتباط باشید

کفپوش پارکت

پارکت ، کفپوشی چوبی است که ظاهری بسیار شیک و زیبا دارد. زیبایی این نوع کفپوش موجب شده است که امروزه کف اکثر ساختمان های مسکونی ، اداری و … را پارکت کنند. پارکت ها بسیار حساس هستند و احتمال آسیب دیدگی آنها بسیار زیاد است. بنابراین باید در نگهداری از این پارکت ها ، دقت بسیار زیادی داشت. این پارکت های زیبا ، گران قیمت هستند و در مقایسه با سایر کفپوش ها ، قیمت بالاتری دارند. لذا زمانی که دچار آسیب دیدگی یا فرسودگی می شوند ، هزینه تعویض آنها بسیار زیاد است. ما به شما راهی آسان تر و کم هزینه تر را پیشنهاد می کنیم تا بتوانید پارکت های خود را همانند روز نخست ، تمیز و براق نمایید و تمامی عیوب آن را از بین ببرید.

کفسابی پارکت چیست ؟

کف سابی پارکت ، بهترین راه برای براق کردن و نوسازی پارکت ها است. کف سابی به گونه ای انجام می شود که هیچ آسیبی به پارکت ها وارد نمی شود. برای انجام عملیات کف سابی این نوع کفپوش ، از دستگاه ها و مواد خاصی استفاده می کنند. پس از عملیات کف سابی ، پارکت های قدیمی مشابه پارکت های نو ، زیبا و درخشنده می شوند.

چرا به کف سابی پارکت نیاز داریم ؟

پارکت ها ، کفپوش های حساس و ظریفی هستند که در معرض آسیب دیدگی های مختلفی قرار دارند. در هنگام نقاشی و رنگ کاری ساختمان ، ممکن است قطرات رنگ و مواد شیمیایی بر روی پارکت ریخته شده و به هیچ عنوان پاک نشوند. اصرار به تمیزکاری و نظافت با روش های معمولی منجر به آسیب وارد کردن به پارکت می شود. کفسابی پارکت ، بهترین روش برای پاکسازی لکه های رنگ و اسید از روی پارکت است. یکی دیگر از دلایلی که ضرورت استفاده از خدمات کفسابی را برای کفپوش ها مشخص می کند ، آسیب دیدگی هایی است که در مواقع اسباب کشی و جابه جایی اسباب ها ایجاد می شوند. خط و خراش های بوجود آمده در این شرایط را می توان با عملیات کف سابی از بین برد. اغلب پارکت ها با گذشت زمان ، براقیت و جلوه خود را از دست می دهند. اگر این پارکت ها را کف سابی کنند ، درخشندگی و زیبایی خود را مجدداً بدست می آورند.

نکات مهم پیش از کفسابی پارکت

قبل از پارکت نمودن کف ساختمان ها باید به هم سطح کردن کف ساختمان اقدام شود تا پارکت ها به شکل کاملاً تراز نصب شوند. هم سطح کردن کف ساختمان پیش از نصب پارکت را توسط دستگاه کف سابی انجام می دهند. پارکت ها به گونه ای می باشند که در اثر دستمال نکشیدن های مرتب ، براقیت و درخشندگی خود را از دست می دهند و کدر می شوند. پس به تمیز نمودن مرتب و هفتگی پارکت ها اقدام نمایید. در صورتی که دستمال کشیدن ها و سایر روش های نظافتی در براق و درخشنده کردن پارکت ها مفید واقع نشد ، باید از روش کف سابی پارکت استفاده نمود.

مزایای کف سابی پارکت

کفسابی پارکت موجب رفع تمامی نواقص موجود روی پارکت می شود. پارکت های کف سابی شده ، بسیار درخشان و شفاف می شوند. لک های موجود روی پارکت پس از کف سابی ، محو می شوند. کف سابی به بافت پارکت هیچگونه آسیبی وارد نمی کند. البته به شرطی که توسط یک شرکت حرفه ای و متخصص در این زمینه همانند ” پاک سابی ” انجام شود. مواد و مصالح ساختمانی چسبیده روی پارکت ، پس از کف سابی از روی پارکت جدا می شوند. پارکت های آسیب دیده پس از کف سابی ، ترمیم و بازسازی می شوند. تغییر رنگ پارکت با روش کفسابی پارکت ، اصلاح می شود. تمامی بندهای خالی شده میان پارکت ها ، پس از عملیات کف سابی پر می شوند.

تعویض پارکت یا کف سابی پارکت ؟

با توجه به افزایش قیمت های اخیر ، نرخ پارکت های مختلف افزایش چشمگیری داشته است. پارکت های موجود در بازار در طرح ها و کیفیت های مختلفی موجود هستند. برخی از آنها به قدری با کیفیت و شیک هستند که قیمت بسیار بالایی دارند. اما نکته ای که در این رابطه مهم است ، این است که حتی تعویض پارکت با ارزان ترین پارکت های موجود در بازار ، گران تر از هزینه کف سابی پارکت می شود. بنابراین می توانید برای تعویض پارکت های فرسوده و کهنه خود به کفسابی پارکت ها اقدام نمایید. پس از عملیات کفسابی ، پارکت های خود را درخشان و براق ملاحضه نموده و از تماشای آنها لذت می برید. کوچکترین درز و شکافی بر روی پارکت پس از کف سابی مشاهده نمی شود.

مراحل انجام کف سابی پارکت

این نوع کف سابی در سه مرحله اصلی انجام می شود.

پاکسازی پارکت ها

ابتدا پارکت های کف را با استفاده از تجهیزات و مواد مخصوص ، تمیز می کنند. برای تمیز نمودن پارکت ها باید از خیس کردن آنها خودداری نموده و دستمال یا تی را به خوبی خشک نمایید تا آبی به داخل پارکت نفوذ نکند.

ساب زنی پارکت ( مراحل کفسابی پارکت )

ساب زنی ، مرحله بسیار مهمی است. با بهره گیری از روغن های پولیشی یا لاک های مخصوص به انجام این کار اقدام می کنند تا جلا دادن پارکت ها به خوبی انجام شود. ساب زنی با دستگاه مخصوصی انجام می شود. در ساب زنی پارکت باید بسیار حرفه ای عمل نمود تا نتیجه موردنظر بدست بیاید.

واکس و پولیش

پس از کف سابی و رفع تمامی ایرادات پارکت و بازسازی آنها به مرحله ی آخر کف سابی پارکت می رسیم. در این مرحله با استفاده از مواد پولیشی مختلف مانند مواد نانو به پولیش کردن و براق نمودن کفپوش اقدام می کنند.

قیمت کفسابی پارکت

نرخ کف سابی پارکت به صورت متری محاسبه می گردد. کارشناس باید پارکت ها را بررسی و متر نموده تا نرخ کلی کف سابی را برآورد کند. وضعیت کفپوش کف ( بتن ، پارکت و … ) ، دستگاه ها و مواد مورد استفاده ، حجم عملیات و … بر قیمت کف سابی اثر می گذارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا